Iako bi svako dijete poželjelo vlastitu sobu u realnosti je to ponekad jednostavno neizvodivo. U manjim domovima i za porodice koje rastu, dijeljenje sobe je uobičajeno. Zajedničke sobe mogu pomoći braći i sestrama da se povezuju, nauče dijeliti i praviti kompromise. Naravno, zajedničke sobe dolaze i sa različitim izazovima.
Prije nego što djecu smjestite u sobu, važno je provesti vrijeme razmišljajući o tome koji bi raspored bio najbolji i koja će biti osnovna pravila u prostoru. Sobe u ovom postu su zasigurno simpatične i elegantne, ali imaju i funkcionalan dizajn.
Ovu sobu dijele dva brata i savršeno ilustrira važan savjet u dizajniranju zajedničkog dječjeg prostora. Soba ima veliki prostor za igru, ali isto tako puno pažnje je dato mjestima za sjedenje tako da se mogu družiti sa puno prijatelja.
Izvor: Home-Design.com
Druga soba sa bojama koje su prilično svjetlije od prve sobe uključuje dodatke u vidu zanimljive rasvjete i dekoracija. Što su djeca više u stanju doprinijeti izgledu sobe, to će se više osjećati ugodno i sretno tamo – čak i ako uče.
Čak i kada djeca dijele sobu, oni će voditi odvojene živote. Sam prostor je osmišljen tako da djeca imaju puno prostora za igru i druženje.
Kod dizajniranja sobe koju će dijeliti dvoje djece potrebno je isplanirati gdje će se smjestiti garderoba, knjige, igračke… U nekim malim prostorima nema mjesta za sav namještaj koji bi djeca željela. Ali uz pažljivo planiranje i krevet na razvlačenje, još uvijek ima mjesta da se svi mogu udobno smjestiti.